Friends Cafe

Ide o projekt z roku 2016, ktorý vznikol vďaka tímu pochádzajúcemu z rôznych krajín. Tento svojrázny tím spájala snaha dať návštevníkom možnosť vyskúšať jedlá rozmanitých kultúr či kontinentov a prežiť tak skutočné gastronomické dobrodružstvo.

Pri návšteve rôznych miest na svete prichádzame najčastejšie do kontaktu s raňajkami typickými pre danú oblasť, dnes si ich však môžeme vychutnať aj doma v Bratislave. Počas návštevy našej reštaurácie si totiž môžete aj vy počas celého dňa objednať medzinárodné raňajky a premiestniť sa tak do Varšavy, Reykjavíku, Moskvy, Havany či Jakarty – a to všetko vďaka spektru chuťových citov z daných regiónov, ktoré s láskou a mnohými skúsenosťami pre vás pripravuje náš šéfkuchár. K dobrým raňajkám však bezpodmienečne patrí aj skvelá čerstvá káva, ktorú vždy varíme priamo v našej kaviarni a pražíme z vysokokvalitného zeleného zrna, dopraveného k nám z rôznych častí sveta našimi partnermi.

Však na konci každého dobrodružstva sa väčšinou každý z nás túži vrátiť domov. Práve preto sme vytvorili aj náš druhý projekt s názvom Bratislavské šišky by Friends, ktorý každému raz-dva pripomenie chuť detstva a časy, kedy posedával u babky a pochutnával si na domácich šiškách s džemom a práškovým cukrom. Pri príprave šišiek sa riadime vlastnou receptúrou, ktorá vznikla spojením viacerých receptov, vďaka čomu sa nám podarilo zachovať všetky chute zo 70-tych rokov predošlého storočia.

Sme veľmi hrdí, že sa môžeme pýšiť aj Certifikátom DÔVERYHODNÁ FIRMA 2020. Toto ocenenie je totiž udeľované len firmám a značkám, ktoré nemajú negatívne ohlasy od svojich klientov a obchodných partnerov.

Sme radi, že našu snahu prinášať vám vždy kvalitnú kávu a zaujímavé pochúťky zo sveta gastronómie niekto ocenil a motivoval nás robiť to ešte lepšie než doteraz.

 

Písali o nás aj v…

Ako nás nájdete

Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok  9:00 – 21:00

Sobota                     9:00 – 16:00